Oaza

2017-03-22 00:00:00

UWAGA!!!

Drodzy Goście, Wychodząc naprzeciw Wymaganiom i standardom obecnym na rynku, chcielibyśmy zapewnić Wam komfort spędzania czasu u nas w gospodarstwie. Na chwilę obecną prowadzimy remonty infrastruktury zewnętrznej, ale i wewnątrz przygotowaliśmy coś nowego dla Państwa. Do odnowionej OAZY chcielibyśmy Państwa zaprosić już od września. Zachęcamy do kontaktu i rezerwacji. Za utrudnienia przepraszamy.

2014-03-04 13:35:08

MAPA

Elżbiecin

pozostałe aktualności


Zobacz

Szlaki turystyczne

   Wszystkich agrowczasowiczów pragniemy zachęcić do poznawania naszego regionu, nie tylko najbliższych miast i miasteczek takich jak Busko Zdrój, Chmielnik, Stopnica czy Pińczów ale zachęcamy do poznawania interesujących zakątków całego województwa świętokrzyskiego.
Region sprzyja aktywnemu wypoczynkowi.
Województwo jest niezwykle atrakcyjne turystycznie. Blisko 70% powierzchni objęte jest różnymi formami ochrony w związku  z występującymi okazami chronionej flory i fauny.
Warto tu przyjeżdżać, bowiem w Górach Świętokrzyskich  turysta odnajdzie niezliczone atrakcje, często charakterystyczne dla tego obszaru i rzadko spotykane gdzie indziej. Region ten ze względu na swój wiek jest ewenementem  jeśli chodzi o różnorodność budowy geologicznej i bogactwo występujących tu minerałów.
Góry Świętokrzyskie to raj dla geologów, zarówno tych domorosłych, jak i naukowców.
Możemy pochwalić się cudowną Jaskinią Raj , ciekawymi gołoborzami pokrywającymi pod szczytowe partie Łysogór - najwyższego tutejszego pasma, licznymi kamieniołomami   i wyrobiskami, w których można znaleźć interesujące okazy minerałów i skamieniałości.
Bogactwem Gór Świętokrzyskich, są relikty puszcz porastających niegdyś cały ten obszar. Do dzisiaj zachowały się jedynie fragmenty Puszczy Jodłowej i Puszczy Świętokrzyskiej. Są one chronione poprzez utworzony w 1950 roku Świętokrzyski Park Narodowy,.
Przez Park i całe nasze województwo prowadzą szlaki turystyczne i ścieżki umożliwiające poznanie najbardziej uroczych zakątków tej krainy.
Góry Świętokrzyskie kryją też wiele zabytków architektonicznych i ślady bogatej historii - stare zamczyska, pomniki, muzea i przede wszystkim obiekty sakralne. Spotkamy je na górskich szlakach, ale też w uroczych niewielkich miasteczkach, jak Chęciny, Święta Katarzyna, Bodzentyn, Jędrzejów i oczywiście w Kielcach.